HAYAT DERKİ:

...
Kullanıcı avatarı
kuzeyyildizi38
Mesajlar: 1551
Kayıt: 24 Şub 2016, 07:11
İletişim:

Re: HAYAT DERKİ:

Mesajgönderen kuzeyyildizi38 » 04 Şub 2019, 21:21

Hayat Şıkları Kişiden Kişiye Değişen Bir Sorudur

Hayat bir sorudur.Şıkları kişiden kişiye değişen...Seçimi serbest değildir.Bazı insanlara istedikleri hayal ettikleri hayat çok uzaktır.Ne kadar uğraşsalar da ulaşamazlar hayallerine.Önlerinde mutlaka engeller vardır.Kimileri için sefilliktir bu engel. Dünyaya geldiklerinde kendilerini böyle bir dünyada bulurlar.Aç perişan... Kimileri için engel vücutlarındaki bir eksikliktir. Kimisi kördür.Görmeden ama hissederek yaşar hayatı.Kimisi sağır.Sessiz bir hayattır onunkisi. Kiminin ayağı yoktur kiminin kolu. İnsanlara muthaç olurlar.Çok basit işler için bile birinden yardım almaları gerekir.
Bazı insanlar vardır.Doğdukları gibi kendilerini bir cennette bulurlar.Anne ve babaları çok zengindir.Villalarda yaşarlar.Yedikleri önünde yemedikleri arkalarındadır.Ne isterlerse alınır.Asla hayır denilmez.Ceplerinden harçlık eksik edilmez.Cep telefonlarını ayda bir değiştirirler ve en son modelleri alırlar.Yurtdışındaki kolejlere gönderilirler.Her yıl dünyanın en güzel yerlerinde tatil yaparlar.Ama yine de memnun değildirler hayatlarından.Çünkü bir eksik vardır.Sevgi...Anne ve baba sevgisi hiç tatmazlar. Anne ve babalarının onlardan daha önemli işleri vardır.Ceplerine harçlıklarını koyarlar ve sonrasını umursamazlar.Sevgisiz yaşar bu insanlar.Bir yanları hep eksiktir.
Kimileri çirkindir.İnsanlar sanki bu durumu kendisi seçmiş gibi dalga geçerler onlarla.
Kimileri çekingendir.İnsanlarla konuşmaya bile korkarlar.İnsanlar onlarla da dalga geçebilirler.Ölü geberik zombi söylenecek laf çoktur.Bu kişiyi ne kadar yaraladıklarını umursamazlar sadece söylerler.
Kimilerinin tikleri vardır.Gözünde çenesinde omzunda...İstemeden bazı hareketleri tekrar ederler.İnsanlar onları deli zanneder. Deli değildirler aslında.Çok zeki olanları bile vardır.
Kimileri çok yalnızdırlar.Konuşacak bir insan bile bulamayanları vardır.Dertleşecekleri insanlar yoktur.Kendilerine hapsolmuşlardır.
Kimileriyse kötüdür.Yapılarında vardık bu.Kötülük yapmak isterler hep.Çok fazla düşmanları vardır.Hayatlarını hapiste geçirebilirler.Ölümleri cinayetten olabilir.
Kimileri madde bağımlısıdır.Hayat kandırmıştır onları.Bir bataklığa batmışlardır.Kurtulmak isterler ama kurtulamazlar.
Kimileri genç yaşta sevmediği bir adamla evlendirilir.Bir köle gibi yaşar.Bir köle olarak doğmuştur onlar.
Kimileri zorla yanlış işlerde çalıştırırlar.Başlarındaki kişinin dediklerini yaparlar.Onlara karşı çıkmaları ölmeleri demektir
Kimileri eşlerinden dayak yerler.Ve hiçbirşey yapamazlar.Çünkü ona muhtaçtırlar.
Ve kimileri de vardır ki güzel bir ailesi vardır.Devamlı yanlarındadır.Arkadaşları dostları vardır.Yalnız değildirler.Herhangi bir hastalığı yoktur.Maddi durumları çok kötü değildir.Bu kişiler genelde okurlar.Sevdikleri mesleği yaparlar.Yaşları gelince sevdikleri kişiyle evlenirler.Eşleriyle iyi anlaşırlar.Çocukları olur.Çocuklarını severler ve ilgilenirler.Mutlu mesut yaşarlar.Mutluluğu az da olsa tadarlar.
Hayat bir sorudur şıkları kişiden kişiye değişen ve seçimi serbest olmayan...
Resim
Gönlüme kurulmuş Cehennem olsan,
En güzel Cennete değişmem seni ....


“Sevdiklerimiz & Nefret ettiklerimiz” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir