Bir Şey Söyleyeceğim...

Laf olsun, torba dolsun...
Kullanıcı avatarı
YILDIZYAGMURU
İletişim:

Re: Bir Şey Söyleyeceğim...

Mesajgönderen YILDIZYAGMURU » 13 May 2018, 09:01

Hayat kolay olmak demek değildir. Hayat yaşamaktır. Bazen mutlu bazen engebeli. Ama her kalkış ve düşüşte daha güçlü olmayı öğrenirsin.
Resim

Kullanıcı avatarı
YILDIZYAGMURU
İletişim:

Mesajgönderen YILDIZYAGMURU » 15 May 2018, 08:12

Eskilerde mi bazı değerler. Gel bir çay içelim denildiğinde parlayan o, gözler. Sevdiğine bakarken utanan o mahcup yüzler. Eski de mi kaldı, Şu sözler. Dedem. çayı demle kızım, çünkü misafire can gerek, cana muhabbet gerek derdi…
Resim

Kullanıcı avatarı
DidemPuello
İletişim:

Mesajgönderen DidemPuello » 19 May 2018, 12:40

Aynı yağmurun altında farklı ıslanıyoruz. Bâzılarımız ölümün gölgesinde, bâzılarımız tek başınalığın pençesinde, bâzılarımız sevdiklerinin sıcaklığında.. Aynı hayâtta, farklı farklıyız. Aynı Yaradan'ın özünde, aynı evrenin içinde, aynı gökyüzünün altında.. Yollarımız, yaşadıklarımız ayrı.. Ne önemi var ki şeklin, şemâlin? Hepimiz insanız, hepimiz temelde aynı şeyi arıyoruz. Değerli olmak, insanca yaşamak, sevmek, sevilmek ve toplamında mutlu, huzûrlu olmak. Buna rağmen birilerinin acısından mutlu olan, ölümden fâide arayan, dedikodu yapan, ruhunu fesat ile besleyen, söylenen, ayrıştıran insana ne demeli? En yakınındakilerine hayâtı dar edenlere, sevdiklerini yok edenlere inat çok mu zor şimdi, şu anda yanındakine sımsıkı sarılıp, şükretmek?

Bunu bile yapamıyorsanız, dünyâ bu hâle gelmiş çok mu..?

Kullanıcı avatarı
Fonksıyon
İletişim:

Mesajgönderen Fonksıyon » 31 May 2018, 13:43

GÜZEL AYRILABİLMEK
Hayatımızın belli dönemlerine kattığımız insanlardan acaba kaçından ayrılırken güzel ayrılabildik...Ayrılmayı biliyormuyuz peki?
Bence hayır en azından kendim onu başaramayanlardanım.

Samimiyetine dostluğuna inandığımız insanlardan ayrılırken hep bir gönül kırgınlığı ile ayrılıyoruz bunda
insani ilişkilerimizi geliştirememişliğimizin yanında karşımızdaki kişinin söz ve davranışları da önemli rol oynuyor...

Şair '' Kadınlar susarak gider '' demiş ...
Şairin dediği susarak gitmekle
''en azından seninle ilgili bir sorun yok '' diyerek susarak giden arasında bir fark var mı?
Bu gidişlere takılarak hayatı zindana mı çevirmeliyiz yoksa hayat devam ediyor deyip kırgınlıklarımızı üzüntülerimizi gömdüğümüz yeri doldurmaya devam mı etmeliyiz?
Hayat tercihlerimizin sonucunu yaşadığımız bir süreç ..bu sonucu yaşamam gerek deyip karşımızdaki ile güzel ayrılabilmeyi başarmalıyız.
Bence en insani çözüm bu
Bize kırgınlık yaşatan veya yaşattığımız eşlerimize sevgililerimize dostlarımıza selam olsun

Eski dostluğu devam ettirmek imandandır…
Hadis-i Şerif

Devam ettiremiyorsak bile en azından güzel ayrılalım .
AH...almak vermek bu dünyamıza Ahiret yaşantımıza ipotek koymaktır bunu yapmayalım

Benden yana var olan haklarım helal olsun...

nayinom
İletişim:

Mesajgönderen nayinom » 01 Haz 2018, 19:45

Benim hayatımın gecesinde şu güneş gibi,
Yirmi tane güneş doğsa da,
Karanlık gecemi aydınlatmaya çalışsa da,
Sen gelmedikçe,
Seher olmaz Sevgili..!

Resim

Kullanıcı avatarı
kuzeyyildizi38
İletişim:

Mesajgönderen kuzeyyildizi38 » 14 Haz 2018, 09:18

İnsanca ve insan tadında olan dostlarımızın, arkadaşlarımızın, bizi sevenlerin kıymetini onlar varken bilelim. Kaybettikten sonra kıymetlerini anlamanın hiç bir değeri olmayacaktır. Çünkü hayat her zaman cömert davranmaz bize, tersine çoğu kez zalimdir. Her zaman aynı fırsatları sunmaz, toyluk zamanlarını ödetir.

Hoyratça kullandığımız arkadaşlıkların, eskitmeden yıprattığımız dostlukların, savurganca harcadığımız aşkların hazin hatırasıyla yapayalnız kalırız bir gün....
Resim
Gönlüme kurulmuş Cehennem olsan,
En güzel Cennete değişmem seni ....

mavininhuznu
İletişim:

Mesajgönderen mavininhuznu » 10 Ağu 2018, 05:40

Benim hayatımın gecesinde şu güneş gibi,
Yirmi tane güneş doğsa da,
Karanlık gecemi aydınlatmaya çalışsa da,
Sen gelmedikçe,
Seher olmaz Sevgili..!

mavininhuznu
İletişim:

Mesajgönderen mavininhuznu » 13 Ağu 2018, 12:07

BENDEN;
Çok uzaklarda olmanı
Ayrılık mı Sanıyorsun..?

SEN ORADA;
DERİN bir,
NEFES çekiyorsun

KOKUN benim
İÇİME düşüyor..!!
Haberin VAR mı..?

iremeren33
İletişim:

Mesajgönderen iremeren33 » 02 Tem 2019, 00:12

Bir $ey söyleyeceğim... Selamlar öncelikle KIIŞ kalbini kırmak istemedim.Başka bir oyuncuyla oynadım diye bana yuklenemezsin.Üstelik karşımdaki kişinin bay ya da bayan olduğunu bile bilmiyorum.Kimse ekli değil bende tarzim değil. Anlamıyor musun dedin ya$ meselesi dedim.Yaslısın demedim.Kendin uydurup kendin kurgu yapıyorsun. Sırf bu yüzden 4 lu masada benle oynamamak için çıkıyorsun.Gerçekten kabahatli olsam anlayacagim bişey değil derdimi de anlatamıyorum. Çünkü inatcisin.Neyse yine de kalbini kirdiysam Özür dilerim.Umarim bu msjı bir şekilde okursun. Ya da sana iletilir.Teşekkür ederim.Saygılar..

“Geyik Muhabbeti” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir