Hayatı değiştirecek yeni buluşlar........

Bilim ve Teknoloji İcatları, Buluşları
ciks
Mesajlar: 204
Kayıt: 09 Tem 2015, 17:38
İletişim:

Re: Hayatı değiştirecek yeni buluşlar........

Mesajgönderen ciks » 08 Haz 2017, 08:22

evet hayatı değiştirecek projeler

Resim


(_____)

ciks
Mesajlar: 204
Kayıt: 09 Tem 2015, 17:38
İletişim:

,

Mesajgönderen ciks » 09 Haz 2017, 16:11

:!:
En son ciks tarafından 05 Nis 2018, 08:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
YILDIZYAGMURU
Mesajlar: 16307
Kayıt: 12 Ağu 2015, 13:43
İletişim:

Re: Hayatı değiştirecek yeni buluşlar........

Mesajgönderen YILDIZYAGMURU » 02 Tem 2017, 08:25

Resim
10 yeni dünya bulundu
NASA’nın Kepler Uzay Teleskobu’nun Cygnus takımyıldızında incelediği yeni örneklerden 219’unun yeni gezegen adayları olduğu açıklandı.
NASA’nın Kepler Uzay Teleskobu’nun Cygnus takımyıldızında incelediği yeni örneklerden 219’unun yeni gezegen adayları olduğu açıklandı. Bunlardan 10’unun da Dünya’daki gibi yaşamı barındırma ihtimali olduğu ilan edildi. Kayalık yüzeye sahip olduğu sanılan 10 gezegenin suya sahip olmak için yıldızlarından gerekli uzaklıkta olduğu belirtildi. Bilim insanları sıvı haldeki suyun yaşam için en önemli unsur olduğunu vurguluyor. Kepler programından Mario Perez “Hepimiz için ‘Yalnız mıyız?’ sorusu önemli. Belki de Kepler bugün bize dolaylı olarak yalnız olmadığımızı söylüyor” dedi. Perez “Bunların galaksideki frekanslarını anlamak, başka bir dünyayı doğrudan izleyecek şekilde NASA misyonlarının geleceğini şekillendirmesinde bilgi desteği sağlayacak” ifadesini kullandı. Adını Rönesans dönemi gök bilimcisi Johannes Kepler’den alan Kepler Teleskobu, Dünya’ya benzer gezegenler olup olmadığını araştırmak için uzay gözlemlerine ilk kez 7 Mart 2009’da başlamıştı.
Resim

Kullanıcı avatarı
kuzeyyildizi38
Mesajlar: 1551
Kayıt: 24 Şub 2016, 07:11
İletişim:

Re: Hayatı değiştirecek yeni buluşlar........

Mesajgönderen kuzeyyildizi38 » 06 Kas 2017, 09:56

Resim

2012 yılında dünyaya tanıtılan ve Star Wars filmindeki uçan araçları andıran Aero-X adındaki hoverbike (uçan motosiklet), gelecekte ayağımızı yerden kesecek en çılgın ulaşım araçları arasında yer alıyor. 2017 yılından itibaren satışa sunulacağı duyurulan bu uçan motosikletin, yerden 4 metre yüksekte, en az saatte 72 kilometrelik hızla yol alacağı ve dolu depoyla 75 dakika boyunca 90 kilometrelik menzil kat edeceği belirtiliyor. Yaklaşık 85 bin dolarlık fiyatıyla baş döndüren Aero-X, en yeni teknolojik buluşlardan bir tanesi olarak karşımıza geliyor.

***********************************

Güçlü Oyun Konsolları Özellikle de erkeklerin çocukluk dönemlerinden bu yana vazgeçemedikleri bir tutku haline gelen oyun konsolları, daha da geliştirildi. Birbirinden etkileyici video oyunları artık sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Halihazırda 2017 yılının merakla beklenen en etkileyici video oyunları gerek grafikleri, gerekse oyun dinamikleriyle bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyorlar.

Elbette ki böylesine etkileyici başyapıtları çalıştıracak konsolların akılalmaz özelliklerle donatılmış olması bizleri şaşırtmıyor. Eski tarz görünümüyle hayranlık uyandıran PlayStation 4 Pro Retro, hem tasarımı hem de Sony’nin son harikası PlayStation 4 Pro konsolunun özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Böylece kusursuz bir oyun keyfi yaşanıyor. Ayrıca merakla beklenen Xbox Scorpio konsolunun ise bu canavardan çok daha güçlü olacağı belirtiliyor.


Resim

*******************************

Çevre Dostu Yüzen Evler ,
Her ne kadar kabullenmek istemesek de dünyamızı hızlı bir şekilde yok etmeye devam ediyoruz. Hal böyle olunca da petrokimyasal yakıtlar yerlerini elektrik enerjisine bıraktı. Doğaya zarar veren diğer yakıtlar ise yeşil enerjiye dönüşmeye başladı. Akıllı sistemlerle, güneş panelleriyle ve hatta hidroelektrik sistemleriyle donatılan evler, etkileyici bir mimari ile buluşarak mavilikler üzerinde yüzen malikaneler haline geldiler. Türünün tek örneği olan, yüzen malikane Sting Ray ise teknolojinin ve modern mimarinin en etkileyici örneklerinden biri olarak karşımıza geliyor.

Resim
Resim
Gönlüme kurulmuş Cehennem olsan,
En güzel Cennete değişmem seni ....

Kullanıcı avatarı
YILDIZYAGMURU
Mesajlar: 16307
Kayıt: 12 Ağu 2015, 13:43
İletişim:

Re: Hayatı değiştirecek yeni buluşlar........

Mesajgönderen YILDIZYAGMURU » 08 Kas 2017, 06:40

Resim

Şeker tanesi büyüklüğündeki dünyanın en küçük kamerası Nature Photonics dergisinde de yayınlandı ve bu teknolojinin görünmez güvenlik sistemlerinde veya mini robotlarda otomatik görüntüleme için kullanılabileceği de belirtildi. Profesör Harald Giessen, çok çeşitli uygulama alanlarında sorunsuz kullanılabilmesi için kameranın lens sisteminin CMOS bir görüntü algılayıcı sensörün üzerine inşaa ettiklerini belirtiyor. Bu üretim tekniği oldukça hızlı üretime olanak sağladığı gibi inanılmaz küçük boyutların yapımına da olanak sağlıyor. Bu sayede bal arısı büyüklüğünde hava böcekleri üretmek bile mümkün olabilir. Ayrıca sürücüsüz araçlar, robotlar, insan vücudu ve elbette akıllı telefonlar bu teknoloji için sırasının gelmesini bekleyen adaylardan bazıları.

Tasarlaması sadece birkaç saat alan dünyanın en küçük kamerası henüz prototip aşamasında olduğu için gerçek durumlarda denenmiş değil.
Resim

Kullanıcı avatarı
YILDIZYAGMURU
Mesajlar: 16307
Kayıt: 12 Ağu 2015, 13:43
İletişim:

Re: Hayatı değiştirecek yeni buluşlar........

Mesajgönderen YILDIZYAGMURU » 16 Ara 2017, 08:15

Resim
talaya da bir şirket tarafından gerçekleştirilen Bike-Car araba olarak dizayn edilmiş…

Bu minik araba bir tarafı minik bir araba bir tarafı ie motorsiklet.
Resim
Japonlar teknolojide sınır tanımıyor. Bu şemsiye tam bir teknoloji tutkunu. “Pileus Umbrella” adlı bu şemsiye entegre kamerası sayesinde çekim yapabiliyor ve bu görüntüleri kablosuz internet sayesinde doğrudan internete aktarabiliyor.
Hatta mobil bir projektöre sahip olan bu şemsiye iç kısmı bir ekran gibi kullanarak görüntü verebiliyor.Resim
Batmayan anahtarlık
Eşya içine gizlenen 47 santim uzunluğunda, şişebilen, parlak, turuncu renkli bir tüp sayesinde eşya, suya düştüğünde su yüzeyinde kalabiliyor. Şişerek açılan ve 30 saniye içinde eşyayı su yüzüne çıkarabilen tüp 120 gram ağırlığı kaldırabiliyoResim
Elektronik Kesme Tahtası
Üzerindeki gıdaların ağırlığını dijital olarak gösterebiliyor. Gramla belirtilen yemek tariflerine uymak veya diyet yaparken programınıza sadık kalmak bu ürün ile oldukça kolaylaşacak gibi görünüyor.Resim
Vantilatörlü kravat
USB ile çalışan bir kravat. Kravatın düğüm bölümünde bulunan vantilatör sıcak günlerde serinlemenize yardımcı oluyor. Entegre pili sayesinde PC başında olmasanız bile serinleyebiliyorsunuz.
Resim


“İcatlar, Buluşlar, Keşifler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir