Hayat Arkadaşımı Arıyorum:)

Ruh ikizini arayanların buluşma noktası
Kullanıcı avatarı
(GRİ)
İletişim:

Re: Hayat Arkadaşımı Arıyorum:)

Mesajgönderen (GRİ) » 14 Eki 2017, 18:00

İlişkiler üzerine.... Her zaman söylenecek sözler...
Bir genç kız 24 yaşına kadar hayatının erkeğine rastlamadıysa, dünyada ondan talihli insan yoktur... Deborah Kerr
İlişkilerde önemli olan arkadaşlıktır... Çünkü sadece seks için seks yapmanın, yüz yıkamaktan hiçbir farkı yoktur... Sophia Loren
Aşkın gözü kördür derler... Yalan! Seven, sevdiğinde, başkalarının gördüğünün en az iki katını görür... Josh Billings
İnsanların sevişirken terlemeleri, alev almalarını önlemek içindir... Don Rose
Saat 7'de randevu verip, 9'da gidin. Yollara düşmemişse, artık sizi sevmiyor demektir... Marlene Dietrich
Evlilik orduya yazılmak gibidir. Kışlada herkes şikayet eder ama "tezkere" bırakıp, kalanların sayısı o kadar çoktur ki... James Garner
Kocam ille de bir kızıl saçlı ile sevişmek istiyordu. Ben de saçımı kızıla boyadım... Jane Fonda
Amerikalılar, özgürlüğün bedelini en yüksek ödeyen millet olmakla övünürler. Yalan değil. Boşanma istatistiklerine bir bakın... Jerry Lewis
Hiçbir kadın aynı erkekle 50 yıl evli kalamaz. 25 yıl sonra, o artık aynı erkek değildir.... Bob Hope'un eşi Dolores Hope
Sürekli havlayan bir köpeğim, habire küfreden bir papağanım, dumanı tüten bir sobam ve geceyi hep dışarıda geçiren bir kedim varken, niye evleneyim?... Lauren Bacall
Seks hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Çünkü hep evliydim ben... Zsa Zsa Gabor
Modaya uygun giyinmek çok kolay. Kadınlar için çok, erkekler için az giyineceksiniz o kadar... Angie Dickinson
Karımı asla aldatmam. Evde biftek beni beklerken, sokakta niye köfte peşinde koşayım... Paul Newmann
Mutluluğu bulmak için değil, paylaşmak için evlenilir... Harry Emerson Fosdick
Çıplak göğüs modasından nefret ediyorum. Bir hediye almanın en güzel anı, paketi açmaktır... James Caan
Kadını asla küçük görmeyin. Tabii yaşı ve kilosu dışında... Shelley Winters
Geniş ailelerin gücüne inanırım. Bu nedenle bir kadının en az üç kocası olmalı... Ali MacGraw
Bir erkek her kadınla mutlu olabilir. Yeter ki ona aşık olmasın... Oscar Wilde
Karakterim ve tavrımı birbirine karıştırmayın… Karakterim kim olduğumla ilgilidir; tavrım ise sizin kim olduğunuzla… :lol:

Kullanıcı avatarı
YILDIZYAGMURU
İletişim:

Mesajgönderen YILDIZYAGMURU » 20 Eki 2017, 08:10

Sevgili Tripleri

Aşkım ne yaptım ben şimdi sana yaa neden trip atıyorsun Trip atmiyorum git sen konusuruz sonra.

Ben kime diyorum ki telefonun meşgul çalmayacak diye
Aşkım teyzemle konuşuyorum -
İyi yaa git onla konuş deli ettin beni.!

Tamam ya tamam ne yaparsan yap zaten ben kimim ki dinleyeceksin.

Askım ne kadar güzelsin
yalan söyleme
Tamam bitanem
Sakın mesaj bidaha mesaj atma

Neyse geç yazıyosun zaten,bay bay

Napıyorsun Oturuyorum.Hı bende oturuyorum merak ettiğin için sağol

Napıyosun hayatım?
kizlarlayım askim sen napıyosun
neyse takıl sen ben rahatsız etmiyim.

Çok trip atıyosun
atmayanını bulursun o zaman.

Aşkımmmmm
efendim
Yok bişey.

şifreni verirmsin
hayır . Napıcaksın.
hic Bakıcam sadece
hayır veremem.
iyi verme !

Ayrılalım.
Iyi tamam .
Bu kadar yani anlamıştım zaten bay bay

Niye böyle yapıyorsun?
Ben hiçbir şey yapmıyorum.
Ben yapıyorum yani dimi? Tamam.
Ne alakası var ya
Tamam ya, tamam.

Bana bağırma !
Bağırsam ne olur
Sesin kısılır , Kıyamam

Yok ya ne istersen yap ciddiyim karışmıyorum artık.Keyfine bak bay bay

Canın bişey istiyomu
Yok istemiyorum kalsın ben doydum laflarınla!

Sen beni sevmiyorsun sevsen böyle yapmazdın.

Bi daha bana aynısını yaparsan senden ayrılırım

Aşkm seni çok seviyorm
Bende.
Bende ne ya sendemı seni çok seviyosun

O kız aradı mı
yok aramadı
ne zaman aramadı

Tamam ya tamam ne yaparsan yap ben kimim ki zaten

Resim

Kullanıcı avatarı
(GRİ)
İletişim:

Mesajgönderen (GRİ) » 23 Eki 2017, 08:44

Suçlu bulundu: Beyin!

Kadınların en sık kullandığı cümle galiba; ‘Beni hiç anlamıyor!’ Anlamasını da beklememeli. İşte gerçek: Erkekler ve kadınlar beyinlerinin farklı bölümlerini kullanıyor...

Seni seviyorum’ demiyor. Özel günlerimizin tarihini önemsemiyor. Alışveriş merkezine gitmek istiyorum, gelmiyor. Ailemle iletişimini güçlendirmek için hiçbir şey yapmıyor. Evlilik fikri ona uzak. Çocuk kelimesi cümle içerisinde özne bile olmuyor. Tanrım galiba onunla ayrı dünyaların insanlarıyız!

Durun! Sakinleşin! Evet ayrı dünyaların insanlarısınız, daha doğrusu ayrı beyinlerin sahiplerisiniz; tıpkı diğer tüm erkek-kadınlar gibi... İlk olarak bilmeniz gereken şu; erkekler beyinlerinin sol yarım küresini daha çok kullanırken kadınlar sağ yarım küresini aktif kullanıyor. Bunun tabii bilimsel bir açıklaması var. Her şeyin suçlusu bir hormon ve hikayenin başlangıcı anne karnında geçirdiğimiz 9 aya kadar uzanıyor. Testosteron beynin sol yarım küresinin gelişimini hızlandırıyor. Bu hormon erkek bebeklerde daha fazla olduğu için de onlar bu bölümü daha fazla kullanıyor.

FARKI, BAKIŞ AÇISI

Peki sağ beyni ya da sol beyni daha etkin kullanmak hayatımızda neleri değiştiriyor?

• Sağ beyin özgürlüğüne daha düşkün. Bu da kadınların farklı düşünceleri daha kolay kabul etmesini sağlıyor. Yani kadınlar değişime daha açık. Düzenlerini değiştirmekte çok zorlanmıyor. Evlilik fikri belki de bu nedenle kadınlara daha yakın.

• Kadınlar görselliğe erkeklerden daha fazla önem veriyor... Kadınlar kadınların ne giydikleri, saçlarını ne zaman boyattıkları, hatta oje renkleri ile erkeklerden daha fazla ilgileniyor.

• İşte acı gerçek: Kadınlar hayatlarını, özellikle ilişkileri taktikler üzerine kurguluyor. ‘Önce o arasın, mesajına hemen yanıt yazmayayım hevesli sanmasın, randevuya geç gideyim bekletmek çekiciliği artırır’ gibi stratejiler geliştirmek kadınlara özel. Erkekler çok daha düz mantıkla ilerliyor. Aramıyor olması meraklandırmak için değil, gerçekten işi olduğu için!

• Gelelim duygu meselesine. Kadınların duygusallığı da kalpten değil, beyninden aslında. Erkekler mantık, kadınlar sevgi üzerine kurulmuş... Siz hiç arkadaşıyla tartıştığı için günlerce uykuları kaçan bir adam gördünüz mü?

• Uzun tartışmalar kadınların işi! Eğer bir kadın karşısındakinden istediği cevabı alamıyorsa susma ihtimali çok düşük. Durum erkeklerde farklı. Konu kapansın diye ‘tamam haklısın’ dedikleri kesin. Ama bu kadınların her istediğini yapacağı anlamına gelmiyor; sakın yanılmayın!

• Çevrenizdeki erkeklerin telefonla konuşmalarını gözlemlediniz mi? Kısa bir hal hatır sorma süreci, oradan direkt konuya bağlanma, veda… Hepsi bu! En fazla 5-6 dakika… Kadınlar ise uzun uzun merhaba, en son görüşmeden bugüne kadar yaşanılanların gün gün analizi, oradan ‘minik’ dedikodulara geçiş… “Ben seni ne için aramıştım? Neyse yine konuşuruz…” Yapılan araştırmalar kadınların ortalama 20 dakika telefonda konuşabildiklerini gösteriyor. Bunun nedeni ise basit; sağ beyni çok yönlü çalışıyor ve konudan konuya atlamaları da ‘biraz’ konuşmalarına neden oluyor.

• Matematik konusunda ise erkekler daha iyi. Psikolog Özer Öztürk, “Sol beyin yarım küresini kullananlar matematiksel düşünme, analiz yapabilme becerisini etkin kullanırlar” diyor. Bu da erkeklerin parayı daha mantıklı harcamalarını açıklıyor. Teknoloji konusunda yetenekleri de bundan kaynaklanıyor. Ve evet: Erkekler kadınlardan daha iyi otomobil kullanıyor. Bunun da analitik düşünmeyle doğrudan ilgisi var.

• Erkeklerin matematikte başarılı olmaları akademik başarısıyla doğru orantılı değil. Kadınlar okulda erkeklerden daha başarılı. Bu da sağ beynin planlama konusunda kadınları desteklemesinden kaynaklanıyor. Ev ödevini düzenli yapan, okula devamlılığı daha fazla olan ve sınav döneminde planlı çalışan kadınlar okulda da beş yıldızlı pekiyiyi hak ediyor tabii…
Karakterim ve tavrımı birbirine karıştırmayın… Karakterim kim olduğumla ilgilidir; tavrım ise sizin kim olduğunuzla… :lol:

Kullanıcı avatarı
(GRİ)
İletişim:

Mesajgönderen (GRİ) » 28 Eki 2017, 12:46

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
kuzeyyildizi38
İletişim:

Mesajgönderen kuzeyyildizi38 » 31 Eki 2017, 11:48

Şu kurbağa öpme meselesi.....
Çoğumuzun öptüğü kurbağalara bakıp, sonucunda kimsenin prense ulaşamamış olması, yüzümüze şu gerçeği çarpıyor: Prens falan yok! Neden mi?
Çünkü biz de prenses değiliz!
Mükemmeli arama sevdasıyla çıkılan yolculuklar, maalesef hüsranla sonlanıyor.
... Ya ne aradığımızı bilmiyoruz, ya çok iyi biliyoruz.
Her iki halde de, netice bizi pek mutlu etmiyor.
Gerçeğe yakın isteklerimiz yoksa, bize herkes kurbağa zaten!
Hem zengin, hem yakışıklı, hem cömert, hem aşk dolu, hem sadık, hem dürüst, hem bizi gururlandıracak, hem el üstünde tutacak, bir dediğimizi iki etmeyecek, şefkatli ama yeri geldiğinde otoriter, her ortamda elle gösterilen, oturuşu kalkışı hayranlık uyandıran, az kıskanç ama sahiplenen, düşünceli, kültürlü, çalışkan, temiz, romantik ama realist bir adam arayışınız varsa; ömrünüz aramakla geçecek gibi duruyor!
Ne istediğini bilmek, bu saydığım niteliklere uyuyorsa; aslında siz de ne istediğini bilmeyenler kısmına geçmişsiniz demektir.
Bu özellikleri ancak 5 erkekte ayrı ayrı bulabilirsiniz.
Ne istediğinizi bilmiyorsanız, bu daha kötüdür çünkü armaya başlayamazsınız. Karşınıza çıkan adamlara hep bir kulp bulursunuz. Bir arkadaşım, yılar boyu romantik bir erkek aradı. Sonunda romantik, duygulu ve tam istediği adamı buldu. Aradan iki ay geçti, bir gün gelip şu cümleleri söyledi: “Sıkıldım ya bana mum ışığında şiir okumasından. Romantik erkek çok sıkıcıymış. Şimdi sert bir adam istiyorum!” O zaman şu soruyu sormak ihtiyacı hissettim: “Peki gelen o sert adam, hoşuna gitmediği bir hareket yaptığında, seni tekme tokat döverse ne yapacaksın?”
Dualarımıza dikkat etmemiz gerekiyor; kabul olabilir. Arzu ettiğimiz sıfatları karşı cinsin üstünde çok belirleyici şekilde yerleştirdiğimizde, aradığımızın en koyusunu bulma ihtimalimiz yükseliyor.
Niteliklerini kendimizce belirlediğimiz adamı bulmak için çıktığımız yolculuğun orta yerinde, pek çok kurbağayı öpmüş olduğumuzu fark ediyoruz.
Üstelik o kurbağalar öpülünce prense dönüşmüyor.
Lâkin bir kurbağayı prense dönüştürmenin yolu yok değil!
Emek, fedakârlık, çıtayı biraz indirmek (beklentileri azaltmak), gerçekçi davranmak, ne istediğinizi, neden istediğinizi bilmek, sonunda size bir prens kazandırabilir.
İşin püf noktası, kalbinizin sevdiğini gözünüz zaten prens gibi görür.
Öte yandan kalbiniz o kişi için atmıyorsa, farkında olmadan bir prense kurbağa muamelesi yapıyor olabilirsiniz.
Resim
Gönlüme kurulmuş Cehennem olsan,
En güzel Cennete değişmem seni ....

Kullanıcı avatarı
kuzeyyildizi38
İletişim:

Mesajgönderen kuzeyyildizi38 » 02 Kas 2017, 09:28

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
kuzeyyildizi38
İletişim:

Mesajgönderen kuzeyyildizi38 » 06 Kas 2017, 12:04

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
YILDIZYAGMURU
İletişim:

Mesajgönderen YILDIZYAGMURU » 10 Kas 2017, 07:19

ADAM GİBİ ADAMLARI SEVİN DİYORUM.
BİR ADAMIN ÖNCE SESİNDE HUZUR, BAKIŞLARINDA
SICAKLIK ELLERİNDE ŞEFKAT ARAYIN.
MÜKEMMEL OLSUN DEMİYORUM AMA SEVGİDEN ÖNCE ONDA
MUTLAKA BİRAZ SAYGI ARAYIN
YANINIZA YAKIŞTIĞI KADAR YAKIŞSIN YARINLARINIZA.
YANİ KİŞİLİĞİNDE DE ŞÜPHE GÖTÜRMEZ BİR GÜVEN
ARAYIN.
SİZİ KAYBETMEKTEN KORKTUĞU KADAR KORKSUN
SİZİ İNCİTMEKTEN. VE GÜCÜNÜ SADECE SİZİ KORUMAK
İÇİN KULLANAN BİR ADAM ARAYIN. ONA
UZAKTAN HER BAKTIĞINIZDA YARALARINIZI DEĞİL,
YÜREĞİNİZDE SEVİLDİĞİNİZİ HİSSEDİN.
VE ÜSTÜNDEN YILLAR GEÇSE BİLE, "İYİKİ SENİ
SEÇMİŞİM, İYİ Kİ SENİ SEVMİŞİM BE ADAM"
DEYİN..
Resim

Kullanıcı avatarı
YILDIZYAGMURU
İletişim:

Mesajgönderen YILDIZYAGMURU » 16 Kas 2017, 06:29

Hiç Gereği Yokken!..
Hiç gereği yokken hayatına giren insanlar..
Hiç gereği yokken karşına çıkarlar.....
Hiç gereği yokken gününü haftanı ayını belkide yıllarını alırlar..
Hiç gereği yokken gece-gündüz aklından geçen her düşünceye bulaşırlar..
Hiç gereği yokken seni istemediğin kadar mutlu ederler..
Sonra... Hiç gereği yokken hayatından çıkıp giderler.
Resim

Kullanıcı avatarı
YILDIZYAGMURU
İletişim:

Mesajgönderen YILDIZYAGMURU » 03 Ara 2017, 07:48

manevi frekansları bütünüyle tutan,
gönül iletişimini tam kurabilen bir insanı bulmak demektir.
Evliliğin mutluluğa dönüşmesi için, kalplerin uyuşması,anlaşması,kaynaşması gerekir.
Kalpsiz mutluluk olmaz.
Kalp kalbe karşı olmalı…
Kalp kalbe kalbolmalı…
Kalpler bir olmalı,iri olmalı,diri olmalı…
Ölmüş kalpler taşıyan kalıplar,mutlu olabilir mi?
Evet ,mesele kalıp değil,kalp meselesidir.
Kalıbına göre kalıp arayanlar; eş arayışını,bedene,kaşa,göze bağlayanlar,mutluluğu yanlış adreste arayanlardır.
Bulmak için,önce böyle birini aramak gerek…
Gerçi her arayan bulamaz ama,bulanlar hep arayanlardır.Aramadan bulmak mümkün mü?
Bir de arıyormuş gibi yapanlar vardır.Bunlar,her ne kadar evliliğin bir gönül işi ve manevi frekansların uyumu manasına geldiğini kabul etseler de,seçimlerini,hep maddeden,görüntüden yana yaparlar.Yani inandıkları ve düşündükleri gibi davranmazlar.
Bulamayacağı yerde arayanlar da bunlardan sayılmalıdır.Hani Nasreddin Hoca gibi…Evin bodrumunda,kömürlükte kaybettiği yüksüğünü,dışarıda,evin önünde arıyormuş…Sebebini sormuşlar…”Aşağısı çok karanlık” demiş…
Bazı gençler de kalbine karşılık kalbi böyle arıyorlar.Kalp,duygular,sevgi,
şefkat,merhamet tamam ama,görüntü,en boy,kaş göz diyorlar…Hatta oralara takılıp kalıyorlar.Gönle değil,gövdeye itibar ediyorlar. Hatta bu insan sana göre değil,diyenlere de “Ben onu değiştiririm” derler.Ya da , “O gördüğünüz gibi değil,aslında çok iyi biri” iddiasında bulunurlar.
Sonra da,iletişimimiz neden kötüleşti,niçin kavga çıktı,geçimsizlik nereden geldi diye şaşırıyorlar.
Atalarımız, İKİ GÖNÜL BİR OLURSA, SAMANLIK SEYRAN OLUR demişler.Ne güzel söylemişler.İki gönül bir olmazsa,yani kalbine karşılık bir kalp yoksa,saraylar zindan olur ve tabii ki eşler hayal kırıklığına uğrarlar.Zaten,sadece iki gövdenin bir olması insani bir hal de değildir.
Evliliği maddileştirenler,yalnız ten ve beden isteklerinin tatmini manasına alanlar, çok ayaklılarla aralarındaki farkı ortadan kaldıranlardır.
Bir insanın evlilik anlayışı ve bu husustaki beklentileri onun seviyesini ortaya koyar.
Evlenmeyi düşünen gençlerimiz,kalplerine karşılık bir kalp mi arıyorlar,yoksa,kalıplarına karşılık bir kalıp mı arıyorlar?
İnsan,aradığını bulur.
Kalıp arayan kalp bulabilir mi?
Bulsa bile ,bulduğunun ne olduğunu idrak edebilir mi?
Evlenecek gençler,önce niyetlerini düzeltmelidir.Kalbe karşı kalp mi arıyorlar,kalıba karşı kalıp mı?
Madde arayanın ruh bulması,gövde arayanın gönül bulması mümkün müdür?
Doğru ölçülerle arayışa geçtikten sonra da, “Rabbim, karşıma iyi olanı ;
sevebileni,merhamet edebileni çıkar” diye ciddi ve samimi dualarda bulunmalıdır.
Resim

“Hayat Arkadaşı Arayanlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir